گروه الهیات و معارف اسلامی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ وَاذْكُرُواْ نِعْمَتَ اللّهِ عَلَيْكُمْ

(آیه 103 سوره آل عمران)

درباره دپارتمان الهیات و معارف اسلامی

کمیته برنامه ریزی الهیات و معارف اسلامی توسعه بین الملل چتر دانش پردیس، به منظور تحقق اهداف شورای عالی و با توجه به نیازهای آموزشی و پژوهشی و کاربردی در زمینه های اجتماعی، فرهنگی، تربیتی، ارشادی و تبلیغی، با بهره مندی از اساتید برجسته حوزوی و دانشگاهی در جهت رسیدن به اهداف غایی و والای دین مبین اسلام و اجرایی سازی هر چه بیشتر آن در خانواده و جامعه گام بر می دارد.

مقام معظم رهبری از همان سال های پس از جنگ، هشدار های متعددی در مورد تجهیز جبهه دشمن برای ضربه زدن در عرصه فرهنگی داشتند. این درحالی است که طی چند سال اخیر، تیرهای این جنگ بر همگان نمایان شده و طرح هایی همچون مهندسی فرهنگی برای ساخت جبهه فرهنگی مطرح شده است.

“وقتی انسان، تجهیز، صف آرایی، دهانهای با حقد و غضب گشوده شده و دندانهای با غیظ فشرده شده علیه انقلاب، امام خمینی و آرمانهای نظام اسلامی را می بیند، وجود این جنگ نرم را باور می کند. هرچند ممکن است عده‌ای اینها را نبینند.” (مقام معظم رهبری – 14 شهریور 1388)

با این وجود فعالیت در زمینه حفظ ارزش های دینی و فرهنگی ما، یک ضرورت و یک الزام است که همگان باید در اجرای آن کوشا باشند. بطوری که خداوند در قرآن کریم در آیه 41 سوره توبه می فرماید:

انْفِرُواْ خِفَافًا وَثِقَالًا وَجَاهِدُواْ بِأَمْوَالِكُمْ وَأَنفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللّهِ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

سبكبار و گرانبار بسيج‏شويد و با مال و جانتان در راه خدا جهاد كنيد اگر بدانيد اين براى شما بهتر است.

 

شرح وظایف و چشم انداز

  1. تعیین و ارتقاء سطح مهارتی بر مبنای سیستم دانش کاربردی؛
  2. برگزاری دوره های عمومی و تخصصی با همکاری اساتید برجسته حوزه های علمیه؛
  3. برگزاری دوره های فوق تخصصی روانشناسی از نگاه دین؛
  4. برگزاری سمینارها و همایش های تخصصی در حوزه علوم دینی؛